top of page

Strach, vztek, obrana a stres jsou jedy, které vytváříme ve své mysli. Pokud získáte kontrolu nad svojí myslí, můžete vytvořit chemii dokonalého štěstí.

Sadhguru

Surya Shakti

SURYA SHAKTI

VAŠE FYZICKÁ VÝZVA

 

Surya Shakti může být považována za "vzdáleného příbuzného" Surya Kriyi. Její fyzický postup je velice podobný, ale způsob dýchání a metoda, jakou se k této praxi přistupuje, jsou velmi odlišné. Pokud chcete být fyzicky fit, mít silné a zdravé srdce a hledáte k tomu správné aerobní cvičení, pak je Surya Shakti pro vás tou ideální praxí. Pokud hledáte fyzický proces se silnou spirituální váhou, pak byste se měli naučit Surya Kriyi.

 

Některé z výhod při praktikování Surya Shakti:

 • Zvyšuje pružnost těla, posiluje svaly, klouby a vazy.

 • Podporuje funkci srdce, což způsobuje lepší cirkulaci krve v těle.

 • Napomáhá hubnutí, zvyšuje fyzickou kondici.

AUM CHANTING

Dnešní moderní věda nám říká, že celá existence je jen vibrace energie. Všude tam, kde se objevuje vibrace, musí existovat i zvuk. AUM je považován za nejzákladnější zvuk, ze kterého se odvozují spletitá spojení všech ostatních zvuků. Je to primární zvuk naší existence.

 

Benefity zpívání zvuku AUM

 • Výrazně zlepšuje duševní stabilitu; stabilizuje mysl i tělo.

 • Snižuje pocity úzkosti, obavy, noční můry; zlepšuje kvalitu spánku.

 • Zvyšuje schopnost zaměřit se na daný úkol; podporuje rozhodování.

 • Napomáhá léčit poruchy koncentrace a pozornosti.

 • Podporuje imunitu a celkové fyzické i psychické zdraví.

Shiva
Jala Neti

JALA NETI

Jala Neti je jednoduchý, ale účinný způsob čištění nosních průchodů slanou vodou pomocí speciální nádobky. Tento proces usnadňuje dýchání a pomáhá vzduchu proniknout do plic bez zbytečného hlenu a nečistot, které se často hromadí v průběhu dne.

Benefity praktikování  Jala Neti:

 • Zabraňuje a pomáhá při onemocněních dýchacích cest, jako je astma, pneumonie a bronchitida.

 • Ulevuje od nachlazení, alergií a sinusitidy.

 • Odstraňuje přebytečný hlen a škodliviny z nosních cest a dutin.

 • Snižuje nespavost a únavu, zlepšuje kvalitu spánku. Zklidňuje a aktivuje nervový systém.

 • Pomáhá při onemocnění očí, nosu, krku, tonzilitidy, alergické rýmy a senné rýmy.

 • Snižuje migrénu a bolesti hlavy, úzkost, uvolňuje stres a přináší pocit klidu. Napomáhá při epilepsii.

PRIVÁTNÍ LEKCE

 

Skupinové hodiny jógy jsou moderním vynálezem. Původně byla jóga vždy předávána jen z učitele na žáka. Při soukromých hodinách věnuji zvýšenou pozornost Vaší tendenci do daných praktik “cpát sami sebe”. Dále Vám pomohu vytvořit si specifický denní plán, který je přizpůsoben Vašim fyzickým, psychickým a spirituálním potřebám i Vašemu náročnému dennímu programu.

Jako učitelka jógy často slyším: "Já prostě nejsem dostatečně flexibilní. Jóga mi nikdy nepůjde." S praktikováním jógy je to stejné jako se vším ostatním v životě;  při běhání taky hned neočekáváte, že poběžíte jako maratonský běžec. Při józe se nejprve musíte naučit, jak vědomě pracovat se svým tělem i myslí. Zvýšení flexibility přichází s pravidelnou praxí. Mimochodem, neexistuje nikdo, komu by jóga nešla. Jóga je životní styl, ne soutěž, je to cesta k Vašemu vnitřnímu já přes posouvání vlastních omezení a hranic.

Mandukasana
Children yoga Isha

JÓGA PRO DĚTI

 

"Je velmi důležité, aby již od počátku svého života bylo dítě vystaveno správným věcem, tedy věcem které fungují zevnitř, protože uspořádání našeho života v každodenním světě, je možné mít pod kontrolou jen do určité míry." -Sadhguru

Dětský program zavádí děti do světa jógy skrze zábavu a radost a napomáhá jim v rozvíjení dovedností a lásky k pohybu. Učí děti zdravému životnímu stylu, sebevědomí a schopnosti převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí, což umožňuje každému dítěti se plně rozvíjet a žít v optimálním zdraví a vnitřním míru.

Skládá se z úvodních k praktik jógy včetně několika ásan a kriyí, které podporují lepší soustředěnost a paměť a zvýšenou koordinaci těla a mysli. Cvičení napomáhá předcházet obezitě, astmatu, sinusitidě a dalším chronickým onemocněním.

ŘÍZENÉ MEDITACE

 

"Meditace není něco, co můžete dělat, ale můžete se stát meditativní. Meditace je jistá kvalita, není to jistý akt. Pokud kultivujete své tělo, svou mysl, energie a emoce na určitou úroveň zralosti, meditace nastane přirozeně. Je to stejné jako kdybyste udržovali půdu úrodnou. Když ji pohnojíte a zalijete, pokud v ní budou ty správné druhy semen, vykvetou Vám z ní květiny a vyroste ovoce. " -Sadhguru

 

Yogadwara nabízí:

 • Řízené meditace (jen v angličtině)

 • Mantra Jógu

 • Nada Jóga (Jóga zvuku)

 • Bhakti Sadhanu & Určité praktiky z Kriya jógy

Meditation
bottom of page