top of page

Ať vám se stane v životě cokoli, otázkou je, zda se stáváte lepším člověkem - stabilnějším, radostnějším a více srozuměným sám se sebou?

Sadhguru

MOJE CESTA

Jmenuji se Petra Thomas a jsem zakladatelkou Yogadwary. Moje cesta učitele Isha Hatha jógy začala "nepřízní osudu". Žila jsem v německém Hamburku takzvaný "dokonalý život". Rozvíjející se kariéra, dlouhodobý vztah, krásný byt a dovolené v exotice.  Jednoho rána jsem začala být extrémně unavená, nejen fyzicky, ale i psychicky. Syndrom vyhoření, deprese. Byla jsem hluboce nešťastná, ale nechápala jsem proč…

 

Život má své vlastní způsoby, jak nás přinutit se zastavit a nastavit nám své zrcadlo. Mě přinutil. Tvrdě. Když jsem dopadla na dno, otevřela jsem konečně znovu své oči i srdce. Naše logická mysl může být trvale přeměněna pouze jedním způsobem, na základě vlastní zkušenosti. A tak jsem se rozhodla opustit svůj dokonalý život a vydala se do Indie studovat jógu.

 

Když jsem začala šestiměsíční intenzivní učitelský kurs Hatha jógy v jihoindickém ašrámu, neměla jsem tušení, že se tím můj život změní navždy. Moje fyzické a psychické zdraví se rapidně zlepšilo, a stejně tak se změnil i můj postoj vůči lidem, situacím a životu samotnému. Po kurzu jsem zůstala několik měsíců jako dobrovolník v ašrámu. Později jsem cestovala po Indii, do které jsem se zamilovala.

 

Hatha jóga není záležitostí protahování těla, jak bývá na Západě často pochopeno. Je to starodávná věda sloužící k vnitřní transformaci. Je to návod, jak se dotknout života na jiné, hlubší úrovni. Nepřečetla jsem si to v knížkách ani jsem to neviděla na youtube. Vím to. protože kráčím po její cestě. Vím to na základě své vlastní zkušenosti.

press to zoom
Petra Thomas
Petra Thomas

press to zoom
Petra Thomas
Petra Thomas

press to zoom

press to zoom
1/5

Fakta o tréninku učitele Isha Hatha jógy:

 

  • 21 týdnů intenzivního tréninku bez jediného dne volna v jihoindickém ašrámu.

  • Kurz zahrnuje celkem 1750 hodin. Každodenní začátek v 5.30 ráno, konec ve 21.30.

  • Týdenní testy a zkoušky, závěrečná přísná certifikace.

  • Kromě vědy o Hatha józe obsahuje výcvik i hodiny anatomie a fyziologie, fyziologii jógy, vědu o Siddha medicíně a jógové principy stravování a životního stylu.

  • Učební postupy a moduly Isha Hatha jógy jsou navržené Sadhguruem a zahrnují rozměry Hatha jógy, která se v současné době neuvyučuje nikde jinde.

  • Isha Hatha Yoga School byla založena v roce 2012 Sadhguruem. Každoročně organizuje doškolování svých učitelů v EU, USA a Indii.

bottom of page