top of page

Ať vám se stane v životě cokoli, otázkou je, zda se stáváte lepším člověkem - stabilnějším, radostnějším a více srozuměným sám se sebou?

Sadhguru

MOJE CESTA

Jmenuji se Petra Thomas a jsem zakladatelkou Yogadwary. Moje cesta učitele Isha Hatha jógy začala "nepřízní osudu". Žila jsem v německém Hamburku takzvaný "dokonalý život". Rozvíjející se kariéra, dlouhodobý vztah, krásný byt a dovolené v exotice.  Jednoho rána jsem začala být extrémně unavená, nejen fyzicky, ale i psychicky. Syndrom vyhoření, deprese. Byla jsem hluboce nešťastná, ale nechápala jsem proč…

 

Život má své vlastní způsoby, jak nás přinutit se zastavit a nastavit nám své zrcadlo. Mě přinutil. Tvrdě. Když jsem dopadla na dno, otevřela jsem konečně znovu své oči i srdce. Naše logická mysl může být trvale přeměněna pouze jedním způsobem, na základě vlastní zkušenosti. A tak jsem se rozhodla opustit svůj dokonalý život a vydala se do Indie studovat jógu.

 

Když jsem začala šestiměsíční intenzivní učitelský kurs Hatha jógy v jihoindickém ašrámu, neměla jsem tušení, že se tím můj život změní navždy. Moje fyzické a psychické zdraví se rapidně zlepšilo, a stejně tak se změnil i můj postoj vůči lidem, situacím a životu samotnému. Po kurzu jsem zůstala několik měsíců jako dobrovolník v ašrámu. Později jsem cestovala po Indii, do které jsem se zamilovala.

 

Hatha jóga není záležitostí protahování těla, jak bývá na Západě často pochopeno. Je to starodávná věda sloužící k vnitřní transformaci. Je to návod, jak se dotknout života na jiné, hlubší úrovni. Nepřečetla jsem si to v knížkách ani jsem to neviděla na youtube. Vím to. protože kráčím po její cestě. Vím to na základě své vlastní zkušenosti.

Fakta o tréninku učitele Isha Hatha jógy:

 

  • 21 týdnů intenzivního tréninku bez jediného dne volna v jihoindickém ašrámu.

  • Kurz zahrnuje celkem 1750 hodin. Každodenní začátek v 5.30 ráno, konec ve 21.30.

  • Týdenní testy a zkoušky, závěrečná přísná certifikace.

  • Kromě vědy o Hatha józe obsahuje výcvik i hodiny anatomie a fyziologie, fyziologii jógy, vědu o Siddha medicíně a jógové principy stravování a životního stylu.

  • Učební postupy a moduly Isha Hatha jógy jsou navržené Sadhguruem a zahrnují rozměry Hatha jógy, která se v současné době neuvyučuje nikde jinde.

  • Isha Hatha Yoga School byla založena v roce 2012 Sadhguruem. Každoročně organizuje doškolování svých učitelů v EU, USA a Indii.

bottom of page